Tomek Żółtko na Dzień Kobiet

Warto świętować, warto sprawiać by ważni dla nas ludzie mogli poczuć się wyjątkowo. Dzień Kobiet to dobra okazja. Postanowiliśmy więc, jako kościół, podarować paniom prezent – bilet na koncert znanego barda, poety i pieśniarza – Tomka Żółtko. Chyba każda kobieta w naszym kraju zna jego przepiękną kompozycję „Kochaj mnie i dotykaj”. Wiele lat temu ta romantyczna piosenka rozbudzała serca wielu refleksjami o prawdziwej miłości. Myliłby się jednak ten, kto założyłby, iż artysta uderzy tylko tę strunę kobiecej wrażliwości. Publiczność – nasze drogie Panie – dopisała nadzwyczajnie wypełniając Salę Kameralną Rybnickiego Centrum Kultury „po brzegi”.

Co się więc wydarzyło? Artysta, pięknej publiczności w prezencie przyniósł treści wymagające. Zmuszał do głębokiej refleksji nad rzeczami w życiu najważniejszymi: miłością, mądrością, odpowiedzialnością, wiernością. Momentami było śmiesznie ale było też śmiertelnie poważnie bo w jednym z utworów pojawiła się refleksja nad przemijaniem i końcem, do którego każdy z nas zmierza. Na koniec, Tomek, pozwolił sobie (za zgodą publiczności oczywiście) na odrobinę prywaty. Opowiedział i zaśpiewał o swoich wartościach: swoim Ojcu, który mieszka w niebie, swojej ukochanej żonie i dzieciach…

Wymagający artysta wystąpił przed wymagającą publicznością. Ilość braw, podziękowań, także uśmiechów i wzruszeń, świadczyły dobitnie, że prezent na Dzień Kobiet był strzałem w dziesiątkę.

 

Post to Twitter Post to Facebook