Dzień zakochanych w KDM Rybnik

walentyki

Płomyki świeczek jaśniejące w półmroku, unosząca się w powietrzu doza romantyzmu i wielkie uśmiechy zakochanych par. Tymi słowami opisać możemy klimat, który zapanował na sali podczas jednego z najpiękniejszych świąt – święta zakochanych. Goście już od początku byli zafrapowani widokiem niesamowicie przystrojonej sali, ale przede wszystkim możliwością oderwania się od świata i spędzenia tego szczególnego dnia ze swoją drugą połową. Bynajmniej nie brakowało chęci, niesamowitych nastrojów oraz wielu wartościowych momentów.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przez gospodarzy – pastora Bogusława Olszewskiego, oraz jego żony, Marzeny Olszewskiej. Słowem wstępu oraz krótką mową na temat miłości, otworzone zostało spotkanie walentynkowe. Wieczorne wydarzenie odbyło się w ramach kursu dla małżeństw z Markiem Gungorem „Przez śmiech do lepszego Małżeństwa”. Rewolucyjne odkrycie mówcy nt. różnic damsko-męskich z pewnością wpłynęło na sposób myślenia o związku wielu osób, a jednocześnie poprzez ponadprzeciętne poczucie humoru Marka Gungora, rozbawiło do łez.
Kolejnym elementem wieczornego spotkania był występ Tomasza Żółtko. Autor tekstu, muzyk, naprawiacz świata zachwycił zebranych nie tylko swoją twórczością, ale przede wszystkim wrażliwością wypływającą z serca oraz wyjątkowym podejściem do spraw małżeństwa. Mieliśmy okazję wysłuchać krótkiej przemowy, w której Tomasz Żółtko oraz jego żona, Cieszka Żółtko, dzielą się swoim doświadczeniem.
Wszystko co dobre, szybko się kończy – nie inaczej było w przypadku wieczornego spotkania zakochanych, Walentynki za nami, ale dlaczego by nie celebrować tego święta każdego dnia?

Post to Twitter Post to Facebook